К постам Опубликовано: 2016-12-23

Як зробити сайт Mobile Friendly для Google за 1 хвилину

Для своїх проектів ви, напевно, давно помітили, що кількість мобільних користувачів постійно зростає. У кого-то тенденція менш помітна, а на деяких проектах за кожен рік ця цифра збільшується в 2 рази і більше. За даними LiveInternet, в Рунеті зараз більше ніж 50% трафіку припадає на мобільні пристрої. До речі, багато читачів цього блогу вже давно скаржаться, що тут немає мобільної версії :) що буде, звичайно, виправлено в найближчому майбутньому.

Цей факт мобілізації не може ігноруватися і пошуковими платформами. Поступово вони дають переваги в мобільному пошуку тим сайтам, які адаптовані під пристрої користувачів.

Статистика використання сайтів Рунета з мобільних пристроїв за даними LiveInternet

Спочатку Google давав сайтів позначку у фрагментах, що вони будуть коректно відображатися на мобільниках.

Відмітка у видачі Google для адаптивних сайтів

Також Google створив інструмент допомогу вебмайстрам для перевірки коректності відображення сайту на мобільних пристроях:
https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

З 21 квітня Google запустив новий алгоритм, на заході його назвали Mobilegeddon. Тепер успішне проходження тесту на Mobile Friendly є одним з seo-факторів, що враховується гуглом. Поки що суттєвих змін у видачі не спостерігалося, але готуватися можна вже зараз.

Як же зробити сайт адаптивним з точки зору гугла? Секрет простий — потрібно поставити задачу вашим програмістам/верстальникам. Ну а якщо немає часу чекати, то ... можна використовувати MobileCheat :)

насправді це неперевірена технологія, невідомо до чого призведе в подальшому, тому тільки на свій страх і ризик. Як мінімум серію тестів можна тут провести.

Як обійти тест Google за допомогою MobileCheat

Необхідно зробити всього дві речі:

1. Додати в код мета-тег viewport.

 

2. Закрити роботу доступ до CSS-файли або папки, де вони лежать через robots.txt

Наприклад, так мій блог проходить тест за замовчуванням:

адаптивний SEO блог Devaka.ru

При закритті CSS картина змінюється:

Оптимізований для мобільних пристроїв блозі Devaka.ru

Ніби на сайті нічого не змінилося, але результати тесту зовсім інші. До речі, на деяких сайтах сам люблю відключати CSS, щоб їх було зручніше переглядати та використовувати :) тому, цілком оправаданная схема. Але представлена лише в ознайомчих цілях.

А що ви думаєте з цього приводу? Буде це Google розраховувати як хід конем або він продумав усе наперед і відразу поставить сайту шах і мат? :)