К постам Опубликовано: 2016-11-22

Як дізнатися, чи отримує сайт трафік з пошуку по зображеннях

Зображення на сайті – хороший спосіб отримувати додатковий трафік з окремих сервісів. Але як його можна відстежити? Google, наприклад, змішує дані по органічному трафіку і трафіку по зображеннях, в Google Analytics немає можливості виділити одне з іншого. Також тут простим способом статистику по Яндекс.Картинкам. Однак, ця інформація має враховуватися при коригуванні стратегії роботи над проектом. Як же дізнатися, чи отримує сайт трафік з пошуку зображень Google або Яндекса, за яким запитам і як багато?

Пошук зображень Google

Картиночный трафік з Google можна відстежити за допомогою панелі для вебмайстрів. А саме, в розділі меню "Пошуковий трафік" — "Пошукові запити", де вибрати потрібний фільтр, так як за замовчуванням звіт показує органічний трафік.

Звіт панелі для вебмайстрів пошукових запитів з пошуку по зображеннях в Google

Тут ви відразу визначите, чи є проблеми з цим каналом або які запитів показують найкращий результат в плані конверсії (тобто, запити під картинки підібрані оптимально).

Приклад звіту з даними за картиночным запитам

Якщо ваш звіт буде порожнім, але зображення на сайті присутні, то скоріше за все ви їх закрили від індексації.

Варто також відзначити, що в Яндекс.Метриці є звіт по трафіку з Google.Картинок, але на нього не варто орієнтуватися, так як Яндекс отримує не всі дані користувачів Google, як і навпаки.

Яндекс.Картинки

Для відстеження трафіку з пошуку по зображеннях Яндекса відмінно підійде Яндекс.Метрика. А саме звіт, який можна знайти в меню "Джерела" — "Пошукові системи" і нижче розкрити необхідне деревовидних меню.

Трафік з Яндекс.Картинок в Яндекс.Метриці

Тут вже є докладний звіт про запити, відмовах по кожному запиту або глибині переглядів.

Приклад звіту з картиночным запитам з Яндекс.Метрики

Все досить просто, але часто якісь важливі звіти заховані і ми на них не звертаємо уваги. А отримує ваш сайт трафік з пошуку по зображеннях Яндекса або Google? І чи часто ви його відстежуєте? На що звертаєте увагу?