К постам Опубликовано: 2016-12-23

Внутрішня оптимізація сайту – 17 порад

1. Перед тим, як оптимізувати сайт, потрібно визначитися з запитами, за яким планується просувати сайт. Це можна зробити через сервіс Яндекс Директ (при просуванні в Яндексі).
2. Після визначення запитів підбираються найбільш релевантні сторінки під кожен запит.
3. Кожна сторінка сайту оптимізується під 1-2 запиту.
4. Ключові слова повинні бути присутніми в тайтлі і описі сторінки (у формі, зручній для прочитання користувачами, а не просто як перелік ключових слів).
5. Ключові слова повинні бути прописані в заголовку,

, а також бути присутніми в тексті у вигляді різних словосполучень. При цьому важливо дотримуватися міри - пошукові системи вміють відрізняти тексти, просто "напхані" ключевиками.
6. Ключові слова повинні бути присутніми в тегах , а також у текстах (анкор) внутрішніх посилань.
7. Ключові слова повинні бути прописані в тегах alt і title картинки.
8. Крім верхніх/бічних меню, внутрішні сторінки сайту повинні бути додатково облінкований в футері (підвалі сайту) (при цьому потрібно використовувати ключові слова), а також у повних текстах новин сайту (наприклад, після статті 5 посилань «Схожі матеріали» на схожі за темою сторінки сайту, що збільшує кількість переглядів сторінок).
9. Адреси сторінок сайту краще робити у вигляді статичних сторінок виду http://site.ru/page.html
10. Крім особливих випадків всі зовнішні посилання (лічильники тощо) слід закривати від індексації через і rel="nofollow", щоб не витікав PR і він.
11. Найцікавіші матеріали сайту повинні бути на видному місці, наприклад, в розділі меню «Вибране».
12. Навігація на сайті повинна бути у вигляді текстових посилань, без використання скриптів, що покращує індексацію. При графічної навігації пункти слід продублювати в тегах alt і title для тих відвідувачів, які відключають графіком у браузері.
13. Всі сторінки сайту повинні бути доступні в 2-3 кліка від головної.
14. Матеріали сайту повинні мати іконки для того, щоб відвідувачі могли додати сподобався матеріал у соціальні мережі і сервіси соціальних закладок.
15. Оформлення сторінок має бути по максимуму винесено в файл css (каскадні таблиці стилів), щоб зменшити об'єм коду і прискорити час завантаження сайту.
16. Дизайн сайту повинен бути оптимізований під Internet Explorer, так і під Mozilla Firefox, Opera та Safari. Не секрет, що найчастіше сайти в різних браузерах відображаються по-різному.
17. На сайті повинна бути організовано зворотній зв'язок з відвідувачами (коментарі, контактні форми, посилання на e-mail – що більше підходить для конкретного сайту).