К постам Опубликовано: 2016-11-20

Що вибрати, коли переріс безкоштовний хостинг?

Рано чи пізно будь-який веб-майстер розуміє, що його проект дозрів для міграції з безкоштовного хостингу туди, де хоч хтось за щось відповідає. Відсутність чужої реклами, відмовостійкість, повноцінна технічна підтримка, договірні зобов'язання з боку провайдера послуги – ось ті речі, необхідність яких стає очевидною, як тільки проект, комерційний або інший, набирає пристойні обертів.

Перш ніж відгукуватися на привабливі пропозиції тих чи інших хостинг-провайдерів, треба визначитися з тим, що ж дійсно вам потрібно: виділений сервер, віртуальний хостинг або віртуальний виділений сервер, який є свого роду гібридом перших двох варіантів.

Який хостинг вибрати

Виділений сервер (Dedicated Server)

найпростіший для розуміння варіант – окремий фізичний комп'ютер з власними апаратними ресурсами, якими розпоряджаєтеся тільки ви. Привабливий на перший погляд варіант, якщо б не одне «але». І полягає воно в тому, що оренда виділеного сервера – найбільш дорогий варіант серед усіх можливих. Навскидку, при інших рівних, це варіант обійдеться вам на порядок дорожче, будь-якого іншого. Навіщо ж тоді його орендувати? Бувають випадки, коли без цього не обійтися.

Дане рішення виправдане в тому випадку, коли ви чітко розумієте, для чого вам необхідний окремий сервер. Це можуть бути якісь підвищені вимоги до ресурсів системи, висока відвідуваність (від 5 000 відвідувачів на добу) або використання програмного забезпечення, не сумісного з іншими проектами на цьому ж сервері. Виділений сервер необхідний розробникам ПЗ, а також тим з досвідчених адміністраторів сайтів, яким потрібен весь спектр інструментів адміністрування свого ресурсу.

Віртуальний хостинг (Standart Virtual Hosting)

В даний час це найдешевший і популярний вид хостингу, зазвичай обирається для невеликих сайтів, відвідуваність яких не перевищує 1 000 унікальних відвідувачів на добу. Ваш ресурс «крутиться» у віртуальному середовищі, що дозволяє розподілити обчислювальні ресурси між декількома (десятками? сотнями?) проектами на одній апаратній платформі.

В плюси віртуального хостингу можна сміливо записати невисоку вартість оренди, наявність якої-ніякої (порівняно з безкоштовними аналогами) технічної підтримки, простоту адміністрування. Оборотна сторона у цих достоїнств, звичайно ж, теж є. І пов'язана вона в першу чергу як раз з тим, що ваш сайт працює на тій же платформі, що і безліч інших, про яких вам, по суті, нічого не відомо.

Розподіл ресурсів часто призводить до того, що ви, припустимо, обмежені в максимальному розмірі файлу, що завантажується, стикаєтеся з дуже повільним виконанням скриптів або не можете одночасно запустити достатню кількість процесів php. Іншим теж машинне час потрібно не менше, ніж вам.

Несподіванки можуть підстерігати вас ще і із-за того, що всі сайти, які працюють на віртуальному хостингу, мають єдиний мережевий інтерфейс і, як наслідок, IP-адресу. Так в один прекрасний день ви можете виявити, що ваш ресурс потрапив у спам-лист тільки з-за того, що хтось з «сусідів» займався розсилками. І це лише один з безлічі варіантів, коли на роботу або доступність вашого сайту можуть вплинути інші клієнти того ж хостера.

Невисока ціна віртуального хостингу зазвичай означає і відповідну якість роботи технічної підтримки. І вам доводиться або змиритися з цим фактом, або окремо доплачувати за те, щоб ваші тікети не залишалися без уваги.

Віртуальний виділений сервер (VPS)

Перераховані вище особливості виділених і віртуальних серверів цілком логічно привели до появи такої послуги як «віртуальний виділений сервер» (VPS / VDS). Поєднує в собі більшість переваг як віртуальних, так і виділених серверів, він найкращим чином підходить для проектів з відвідуваністю 1 000-5 000 унікальних відвідувачів на добу.

Принадність VPS / VDS полягає в тому, що, незважаючи на його «віртуальну природу», він може в рамках свого тарифу розпоряджатися цілком конкретними апаратними ресурсами, будь то процесор, масив оперативної пам'яті або твердотільний накопичувач (жорсткий диск).

Віртуалізація на рівні операційної системи дає можливість використовувати власний мережний інтерфейс, окремий IP і постійний гарантований доступ до оплаченим апаратних ресурсів, які в разі потреби завжди можна збільшити, відправивши звичайний тікет. Ну і, звичайно, з VPS / VDS ви ніяк не залежите від своїх «сусідів».

Як вибрати хостинг?

Визначившись з типом сервера, який вам потрібен, ви вже можете розглядати пропозиції конкретних провайдерів. Але перш ніж бігти в касу, треба переконатися в тому, що провайдер пропонує обчислювальні потужності, розташовані в правильному дата-центрі.

Важливим чинником є і географічне розташування дата-центру. Причому, це має значення не тільки з точки зору оцінки часу затримки. Наприклад, всі знають, що для роботи з російськими клієнтами ваш ресурс повинен відповідати вимогам федерального закону 152-ФЗ «ПРО захист персональних даних», в той час як для України це вимога неактуально і можна розглянути варіанти придбання хостингу в суміжних країнах-членах Євросоюзу.

Наявність у компанії офіційного оформлення в майбутньому може позбавити вас від проблем, пов'язаних з раптовим припиненням послуги з причин юридичного характеру. Так, проблеми будуть не у вас, а у хостера, але відвідувачам, які не зможуть зайти на ваш ресурс, це буде зовсім байдуже. Для того, щоб додатково убезпечити себе від цього і інших форс-мажорів, краще звертатися до послуг хостингу провайдерам, які працюють на ринку не перший рік і вже довели свою здатність забезпечити стабільну доступність сайтів своїх клієнтів.

Останнє за порядком, але не за значенням — якість технічної підтримки. Саме на це припадає левова частка всіх негативних відгуків, що залишаються в мережі про будь-хостинг-провайдера. Ви не знайдете такого, про якого б відгукувалися тільки добре, але заздалегідь скласти більш-менш об'єктивну думку все ж можна.

Практично всі компанії обіцяють надавати послуги з технічної підтримки в режимі 24/7, але далеко не всі готові при цьому обговорювати середній час реакції спеціаліста на тікет. Ось його дізнатися з відгуків цілком реально. Добре, коли воно становить менше години, незалежно від часу діб, і зовсім погано, коли воно перевищує 4 години.

висновок

Очевидно, що в рамках цього матеріалу немає необхідності розглядати такі речі, як операційні системи або типи CMS — кожен веб-майстер сам прекрасно знає, який набір технологій йому необхідний, і без праці зорієнтується в пропозиціях, наявних на ринку. Важливо лише пам'ятати, що крім чисто технічних факторів вибору є й інші, не менш важливі, від яких залежить те, наскільки стане безхмарним життя вашого проекту на новому місці.