К постам Опубликовано: 2016-12-23

SEO-Кейс. У ТОП на 9000 обертах

Дана стаття продовжує цикл кейсів. Сьогодні мова піде про сайт www.9000rpm.ru

Спочатку даний сайт потрапив до мене в період сильного занепаду. Сайт старий, навіть дуже старий – 2002 року. І за цей час він встиг зазнати ні одну реструктуризацію і зміну движка. І від кожної минулого ревізії залишалися гори сміття, що і було основною причиною всіх негараздів. У підсумку я, як і завжди, впорався з проблемою і сайт сьогодні стабільно зростає! Детальніше читайте далі.

Ввідні дані

Сайт потрапив до мене в досить жалюгідному стані, з одного боку — непоганий домен, з іншого ж неймовірний безлад на самому сайті і в індексі пошукових систем. В індексі пошуковиків можна було знайти сторінки, що залишилися ще від минулих версій дизайну — очевидно кожна студія, яка бралася за переробку сайту не вважала необхідним видалити залишилися від минулих версій сайту файли через що вони накладалися один на одного, а як ви можете знати, наш товариш Гугл дуже любить поритися на смітнику.

Посилальний профіль сайту так само залишав бажати кращого — стандартна картина, коли сайт потрапляє до мене від інших «продвигальщиков» — основа анкор листа — комерційні анкор (перевірити свій анкор-лист можете тут).

Про технічну оптимізацію даний сайт так само ніколи не чув — дзеркала www розклеєні, останній слеш розклеєний, хлібних крихт немає і .д.

Як результат — досить низька у порівнянні з сайтами-конкурентами відвідуваність і стабільний спад відвідуваності, який і змусив власника сайту звернутися до мене за допомогою.

У загальному вигляді, на скріншоті нижче ви й самі прекрасно бачите.

 

Відвідуваність перебувала у фазі активного падіння:

 

Стабільне падіння відвідуваності

 

В індексі сайту було близько 350 сторінок за умови того, що фізично було менше 100 унікальних тематичних сторінок.

Що робив

Якщо коротко, то стратегія для цього старого сайту була мені відразу зрозуміла як двічі два. Досить якісно розкидати сміття + провести технічну оптимізацію, як сайт почне впевнене зростання! Чому так — так тому, що при його спамном анкор-листі він не знаходився під фільтрами Гугл і Яндекс, що однозначно свідчило про великому запасі довіри пошукових систем.

Стратегія була визначена — глибока робота над оптимізацією + відновлення природності анкор-листа.

 

На головну була виведена форма з заявкою на послуги, доступна з будь-якої сторінки сайту, так само були виведені останні новини і віджет ВК (група ВК так само просувається, т. к. давно і однозначно доведений факт того, що живий трафік з ВК явно впливає на позиції в Яндекс, але тут важливо щоб трафік був саме живий і він був, так що ніякі боти і офферы тут не допоможуть — тільки живі учасники).

У сайту були детально налаштовані КФ (комерційні фактори), впровадили адаптивку, збільшили до межі швидкість сайту.

Робота з відмовами

Ще один найважливіший пункт сучасного СЕО — робота з відмовами за Метрикою. Тут головне виявити основні джерела і причини відмов. У даного сайту це було відсутність адаптивної версії, запити з цінами за марками/моделям, які я вирішив розподілити за каталогом:

 

Каталог марок і моделей на сайті 9000rpm

 

Каталог марок і моделей на сайті 9000rpm

 

Каталог марок і моделей на сайті 9000rpm

Раніше, при введенні запиту з вартістю робіт на будь-яку модель автомобіля Хонда або Акура людина потрапляв на загальний прайс, де не зовсім зрозуміло — чи актуальна ціна для його автомобіля. Ця сторінка генерувала безліч відмов, так що ідея реструктуризації тут була основною і як покаже час — дуже успішною, але тут відразу ж виникала нова серйозна проблема — канібалізм запитів суміжних сторінок. Це виявилося серйозною трудністю, але і ця недуга я зміг перемогти!

Для боротьби з канібалізмом запитів, які повторювалися на кожному прайсі (заміна колодок, ремонт ГУР, сход-розвал і т. д.). Були створені окремі сторінки, оптимізовані під кожен з таких запитів і посилання на ці сторінки були винесені наскрізні блоки сайту, через що весь вагу, навіть зі сторінок-канібалів був сконцентрований саме там де треба і як результат — чистий видача на відповідних релевантних сторінках.

 

Боротьба з канібалізмом запитів

 

Результат

Результатом став стабільне зростання відвідуваності сайту + ТОП по всім необхідним запити в Яндекс:

 

Зростання відвідуваності сайту 9000rpm

 

 

Позиції сайту 9000rpm