К постам Опубликовано: 2016-12-23

Найбільш часті проблеми розробки інтернет магазинів з точки зору SEO

Найчастіше мені доводиться працювати саме з інтернет магазинами і цей вид сайтів є основою мого профілю. Насправді, з магазинами все гранично просто — з разу в раз повторюються одні і ті ж помилки. Як я вже писав раніше — найбільш часта проблема інтернет магазинів — сміття в індексі. Так уже влаштовано більшість движків, що без детального доопрацювання та кастомізації — вони віддають на поталу пошуку більше технічних і сміттєвих сторінок, ніж корисних і унікальних, через що пошукова система вважає сайт просто смітником неунікального контенту (детальніше можете почитати за посиланням). Але дублі в індексі ще не головна біда — сьогодні я пропоную поговорити про найбільш часті проблеми з SEO, з якими стикаються власники інтернет магазинів після розробки сайту. Якщо у вас ще немає свого інтернет магазину ви тільки збираєтесь відкрити настійно рекомендую вам вивчити дану статтю!

 

Безкоштовний сир

 

Це і є найчастіша проблема інтернет магазинів! приказку Про все, думаю, знають! До галузі сайтобудування вона відноситься як не можна точно!. Багато чули про систему WIX?! Так ось — не здумайте робити на ній магазин. Сама архітектура вікс повністю побудована на Аякс, на увазі чого весь сайт, включаючи URL динамічно підвантажується. Все б нічого, але це викликає критичні проблеми з індексацією.

Безкоштовний інтернет магазин

 

Крім WIX, існує ще безліч умовно безкоштовних платформ начебто Setup, TIU, Promo ua. Вони, до речі, набагато краще вікс у всіх відносинах, але все-таки для скільки-небудь серйозного проекту абсолютно не підходять. Банально — такий сайт не є вашим — саме усвідомлення цього жахливо. Ви не можете отримати доступ до файлів магазину, не можете залучити стороннього програміста, ви нічого, по суті, не можете зробити з таким сайтом і повністю покладаєтеся на милість розробників даної платформи. Я ніколи не розумів людей, які створюють сайти в подібних сервісах — протестувати нішу? Ну не знаю, особисто мені здається абсолютно нелогічним витрачати час і гроші на сайт, який тобі не належить. А якщо гіпотеза вистрілить — що тоді? З посмішкою на обличчі переробляти його і просувати з нуля. Або довіритися коханому авось, залишившись на подібній системі і далі... У кожного, звичайно, своя голова на плечах, але даний підхід, по меншій мірі, є дуже спірним.

 

Наступна щабель — це умовно безкоштовний сир у вигляді сайтів від Мегагрупп і подібних. В даному випадку ви вже платите за розробку магазину, тільки ця сума порівнянна з розробкою дизайну у фрілансера, не кажучи вже про повноцінне сайті. Подібні сайти є більш досконалою еволюційною сходинкою безкоштовного сиру. Але, мушу чесно визнати, що їхня система не стоїть на місці і з роками набула цілком собі нормальну структуру, оболонку і архітектуру. Я стикався з сайтами від Мегагрупп вже давно і бачив практично всі ревізії їх системи. Скажу вам чесно — то що було на початку і те що зараз — земля і небо. Дана компанія зробила відносно непоганий з точки зору SEO продукт, але тут так само виникає величезне число але: по-перше — від ідеалу вони все-таки дуже далекі, по-друге — сайт, все так само не належить вам, а в-третіх — найпростіші доопрацювання у них вже коштують серйозних грошей, а підключити стороннього програміста неможливо, т. к. доступу до файлів сайту у вас ніколи не буде (або буде, якщо отвалите візок бабла).

 

Найбільше співчуваю тим, хто вже багато років розвиває сайт на одній з описаних вище платформ і вже зумів організувати нормальні продажу. Як правило в цей момент приходить гірке усвідомлення того, що він вибрав зовсім не той шлях, але змінити що-небудь вже не можна!

 

Довірився справжнім професіоналам

 

Довірив розробку сайту професіоналам

 

Ще одна серйозна проблема-початківця власника інтернет-магазину — небажання скільки-небудь розібратися в питанні і сліпо довіритися професіоналам. Іноді й справді може подфартить, але такі випадки вкрай рідкісні. Часто ви отримаєте якесь гівно на Joomla, яке потім доводиться збирати буквально по шматочках і простіше зробити новий сайт. Нерідко мені пишуть люди про моє несправедливе ставлення до даного движка, аж ніяк — мені довелося бачити десятки магазинів на цій CMS і у всіх є 2 відмітні особливості : крива база, яка після додавання на сайт декількох тисяч товарів починає нещадно гальмувати і особливу увагу для зломщиків;) Ні, в Джумла не більше дірок, ніж будь-який інший CMS, а можливо й менше, просто даний движок настільки популярний, що тільки лінивий програміст не написав для нього модуля з діркою, через яку спамери і дорвейщики діють у своїх інтересах.

 

Ще один вагомий приклад довіри до професіоналів — самописні CMS, мовляв, ми такі круті, що навіть розробили свою власну систему адміністрування сайтом, яка має цілих 5 переваг ;) Вже смішно?! Мені так. Скажу чесно — я сам робив свою CMS років 6 тому — нічого складного в цьому немає, ось тільки назвати її CMS можна з великою натяжкою. І 99% движків, які студії роблять для своїх клієнтів мало чим відрізняються від того що я зробив для свого навчання!

По перше — будь-яка самописні система студії спрямована на утримання клієнта на підтримці і рубці з нього бабла за найпростіші речі, оскільки не кожен сторонній програміст візьметься за доопрацювання самопісного сайту, а по друге — давайте все-таки будемо мислити тверезо — ну як може студія зробити якісний движок, який перевершить за можливостями широко відомих гігантів на зразок тієї ж Joomla (навіть не беручи до уваги, що і Joomla це фігня)? Ніяк! Справедливості заради зазначу, що найбільш функціональні та великі сайти в мережі і справді побудовані на самописах і фреймворках, але тут вся справа саме в кастомних розробках глибокої інтеграції під індивідуальний бізнес і CRM, повірте, такі хлопці не економлять на розробці.

 

Останній дуже важливий приклад — зробити сайт дешево на Бітрікс! Це найголовніший перл, який, як не дивно, мені доводиться часто чути і бачити. Так, я й справді бачив дешеві сайти на Бітрікс!

 

Зробити дешево на Бітрікс

 

Для тих хто в танку — слова Бітрікс і Дешево знаходяться, без перебільшення, у різних світах і якщо світи стикаються, виходить щось невимовне без старого доброго мата. Якщо ви робите сайт на Бітрікс та ще й дешево — краще б ви робили на сайт WIX — толку було б більше. Насправді, дана CMS дуже потужна і гнучка і дозволяє інтегрувати рівень кастомізації близький до самописному сайту, але тільки в тому випадку, якщо ви звернулися до серйозного розробника, яких зовсім небагато на ринку і просять вони явно не сто тисяч за розробку. Бюджетна розробка на Бітрікс в 90% випадків закінчується ще одним говносайтом зі складним майбутнім, тому як, якщо ви вирішите його якісно просувати — середньоринкова вартість доопрацювань на цьому движку буде в кілька разів вище.

 

Зроблю сам

Чесно скажу — цей підхід нерідко закінчується цілком собі гідним проектом інтернет магазину, на відміну від описаних вище прикладів. Але для цього вам необхідно повністю зануритися в тему і витратити мінімум рік на вивчення всіх тонкощів, або ж зробити сайт на шаблоні! Сайти на шаблонному дизайні іноді навіть домагаються непоганих результатів, але все-таки просування подібного роду проектів йде набагато важче, ніж сайтів на ексклюзивному дизайні.

Якщо є час, бажання і здібності — даний підхід кращий з усіх, описаних в цій статті!

 

Все так погано?

Ні, все не погано, просто прийміть до уваги інформацію, написану вище і не допускайте подібних помилок. Перш ніж звернутися куди-небудь за створенням інтернет магазину вам необхідно самостійно , нехай і дуже поверхнево, вивчити дане питання. Рівно як і з просуванням сайтів, скажу вам чесно — всі до єдиного мої знайомі, які вперше в житті зверталися за просуванням в студію, не розуміючи цього питання зовсім — всі були в підсумку розчаровані, навіть у тому випадку, якщо підрядник якісно виконав свою роботу! Так що, як не крути — мінімальне уявлення у вас повинно бути, якщо ви вирішили стати власником інтернет-магазину!