К постам Опубликовано: 2016-12-23

Критерії хостингу, важливі для просування сайту

Важливий хостинг SEO? Безумовно! Хостинг є першим елементом, якому варто приділити особливу увагу при плануванні SEO кампанії. Чому це так, і які особливості (критерії) хостингу можуть зіграти в великий плюс або, навпаки, мінус при просуванні сайту, описано в цій статті.

1. Надійність / Uptime

Пошуковий робот постійно звертається до сайту, щоб знайти нові сторінки для індексації. Чим більше сайт, чим частіше він оновлюється, тим частіше на нього заходить робот у пошуках нового контенту. У разі ненадійності сервера пошуковик не зможе знайти нові сторінки, а старі будуть випадати поступово з індексу, або тимчасово знижуватися в рейтингу (при частих перебоях).

Необхідно бути впевненим у надійності обраного хостингу, у високому аптайме серверів, щоб уникнути проблем з індексацією. Без надійного хостингу вся виконана робота за SEO може "піти в трубу". Краще заплатити трохи (а іноді й багато) дорожче, але бути впевненим у стабільності роботи свого сайту.

2. Швидкість

Швидкість віддачі сервером вмісту є другим важливим фактором, так як це безпосередньо впливає на кількість проіндексованих сторінок за певний проміжок часу, а також на поведінкові характеристики користувачів, їх терпіння, і на рейтинг сторінки в результатах пошуку. Хостинг може бути достатньо надійним, але повільним, і це не так добре в епоху швидкісного інтернету і "важких" сайтів.

Сюди ж, до речі, відноситься і швидкість роботи DNS-серверів для домену. Адже при відкритті сайту запит спочатку йде до DNS-серверів, а потім вже до сервера, на якому розташований сайт. Тому, бажано, щоб DNS-сервера знаходилися на тому ж сервері або в тій же мережі, де розташований сам хостинг.

При всіх інших рівних, швидкі сайти будуть ранжируватися краще в конкурентному ТОП, тобто

3. Географія

Фізичне місце розташування сервера (або географія) також важливий фактор, так як впливає на довжину шляху для проходження даних від користувача і назад. Іншими словами, географія сервера в першу чергу буде впливати на швидкість віддачі контенту, тому, при можливості, краще купувати хороший хостинг в тій країні, де знаходиться основна аудиторія сайту.

Бувають такі випадки, що закордонні хостинги виявляються набагато швидше місцевих. В такому випадку, звичайно, краще купувати зарубіжний. При цьому не турбуватися про правильне присвоєння пошукачем регіональної приналежності сайту, він впоратися з цим сам, виходячи з додаткових сигналів.

Раніше (у далекі часи) цей блог фізично розміщувався на серверах в Каліфорнії, а DNS-сервера у Великобританії, і незважаючи на те, що сервери були надійними і швидкими, дані проходили практично всю Земну кулю, перш ніж доставиться читачеві. Коли я перевів усе на російський хостинг, сайт став працювати набагато швидше і це позитивно позначилося на відвідуваності і, не виключаю, що на репутації теж.

4. Попередження про нульовому балансі

Це також один з важливих факторів хостинг-компанії, який впливає на SEO. Деякі компанії не попередять вас (або попередять один раз і лист десь загубиться), коли закінчиться термін оплати хостингу. Використовуючи різні хостинг-компанії я стикався з різними ситуаціями: хтось не повідомляв про нульовому балансі і за цим треба було стежити самостійно, хтось попереджав за місяць, а інші крім email слали і sms-повідомлення. При цьому, деякі йдуть навіть на те, що протягом тижня-двох не відключають сайт або сервер, очікуючи повернення власника з відпустки, а інші відключають моментально, що безпосередньо позначається не тільки на відвідуваності і рейтингу в пошуку, але і на репутації.

Доступність сайту - важливий фактор для SEO

Подивіться, як багато сайтів відключаються за несплату. А власник міг просто забути, поїхати у відпустку, залишити пароль на іншому комп'ютері або з інших причин не поповнити баланс. Звичайно ж, варто завжди дбати про своєчасну оплату послуг, але також варто вибирати хороший сервіс, коли хостинг-компанія застосує всі способи зв'язку з клієнтом, перш ніж вимкнути сервер.

Де ж знайти хороший хостинг?

Звичайно, важливим тут є рекомендації знайомих і особистий досвід. При відсутності того й іншого можна скористатися незалежним рейтингом хостерів, таким як “Хостинг-ніндзя“, заснованим на тестах. Наприклад, в табличці рейтингу можна сортувати провайдерів за різними параметрами і підібрати підходящу компанію, там же почитати відгуки користувачів.

Деякі воліють і шукають безкоштовні хостинги. У безкоштовних хостингів одна перевага – економія бюджету. Однак, всі перераховані вище фактори набагато важливіші вартості. У багатьох випадках безкоштовний хостинг це хороше рішення. Але для серйозного бізнесу це не той випадок і краще вибрати дорогий хостинг і почати піклуватися про інших речах.

Незважаючи на вартість, шукайте швидкі і надійні сервера, це найважливіші seo-фактори, застосовні до хостингу.