К постам Опубликовано: 2016-12-23

Бюджет на seo-інструменти. Скільки доведеться витрачати

Починаючи займатися просуванням сайту всі ми стикаємося з необхідністю автоматизувати ряд завдань, або отримувати якісь додаткові дані. Незважаючи на наявність безлічі безкоштовних інструментів, основний софт все-таки платний і необхідно виділяти щомісячний бюджет, щоб оперувати додатковими даними. Скільки ж доведеться витрачати на використання seo-інструментів?

Тут все залежить від завдань, обсягів перевірок, ринку просування. Нижче наведені основні з платних інструментів, які повинні бути у кожного оптимізатора, а також неосновні, чисто для просунутих сеошників, і необхідні витрати на їх придбання або використання.

Інструменти першої необхідності

Стандартний набір seo-інструментів

Ahrefs — один із кращих інструментів для різнобічного аналізу посилального профілю сайту. Мінімальний пакет зараз коштує близько 100$ в місяць, в рік доведеться витрачати 1000$, а якщо захочете отримувати додаткові дані соц-відгуків, контенту та інші, то мінімум 1800$ в рік.

Screaming Frog SEO Spider — кращий на даний момент спайдер, який допомагає проводити теханаліз сайту, виявляти різного роду помилки, гнучко переглядати різні зрізи даних. Ліцензія коштує 145$ на рік, розробники постійно вводять новий корисний функціонал.

SerpStat (колишній продвигатор) — сервіс для аналізу конкурентів і роботи з семантикою. Перевіряє статистику по базах ключевіков для різних країн, що недавно з'явилася база для Білорусі. Мінімальний тариф виходить 49$ в місяць, в рік доведеться витрачати трохи більше 400$.

KeyCollector — незамінний інструмент для роботи з семантикою, линцензия видається назавжди, але встановлюється тільки на один комп'ютер. Вартість всього 26$.

Разом, щоб по мінімуму використовувати цей базовий набір інструментів, в рік доведеться витратити від 1500$, з розширеними можливостями 2800$.

Компаніям в цьому плані простіше, так як один інструмент можна придбати для користування всіма співробітниками. Але якщо ви фрілансер, або просто займаєтеся своїм сайтом, то будьте готові витрачати такі суми.

Інструменти для просунутих сеошників

Розширений набір seo-інструментів і витрати

Moz Pro — набір інструментів від Moz для тих, хто просуває закордонні сайти. Тут і чекер позицій, і аналіз ключових слів, посилального профілю, теханаліз сайту та ін. В основному використовують компанії, але іноді беруть сеошники для аналізу західних проектів своїх і конкурентів.

SimilarWeb — в платній версії цього сервісу є ряд додаткових даних для аналізу конкурентів, які не доступні звичайним смертним (більш детальна статистика по географії користувачів, джерел трафіку, ключовими словами, соціальним мережам, статистика мобільного трафіку і мобільних додатків тощо). Пакети в основному використовуються власниками великих проектів, щоб краще розуміти ситуацію на ринку.

BuzzSumo — сервіс для аналізу вмісту конкурентів, який саме був популярний, в яких соцмережах і наскільки сильний був ефект, все це збирає програмка. Можна вибирати контент по фільтрам – період часу, мова та країна, домени і тип вмісту. Використовується в основному тематичними проектами, щоб складати контент-план і шукати нові ідеї для отримання трафіку і створення вирусности.

SemRush — аналог серпстата, але переважно для закордонних ринків. Дозволяє проводити аналіз семантики і трафіку конкурентів.

Використовуючи ці просунуті інструменти, доведеться виділяти бюджет мінімум 2500$ на рік, а в середньому близько 6800$. Ці інструменти вам не знадобляться, якщо у вас немає трафікового сайту, просто серйозного західного проекту, безлічі дрібних сайтів клієнтів, або нового стартапу з великими планами.

Сервіси разової перевірки

Крім перерахованих вище інструментів, оптимізаторам доводиться витрачатися ще на сервіси разової перевірки, такі як чекер позицій (SeoLib, Топвизор і пр), аналізу якості посилань (CheckTrust), аналізу семантики (Just Magic, Rush Analytics і пр) і деякі інші. Тут витрати будуть залежати від обсягів необхідних перевірок і варіюватися від 20-30$ в місяць до 100$ і більше.

Як підсумок, володіння базовими інструментами обійдеться вам до 2000$ в рік з мінімальними можливостями (це як в iPhone 16Gb і камера низької якості), в середньому будьте готові на 3000$ і більше, це близько 250$ у місяць. Якщо ж ви працюєте з закордонними проектами і є необхідність у про-інструментах, то потрібно мінімум закладати річний дод. бюджет ще в 2500-6800$. І це без урахування інших дрібних необхідних інструментів і сервісів.