К постам Опубликовано: 2016-12-23

5 сео рад для сайту, які оцінить Яндекс і Гугл

Основа моєї роботи — саме просування по трафіку, оскільки тільки такі методи можна назвати дійсно білим SEO, адже безпосередня робота з ВК запитами (докладніше про розподіл запитів по частотності та конкурентності тут)якщо говорити саме про ефективну роботу, сьогодні неминуче переходить за грань доктрин пошукових систем. Лише поліпшення сайту і робота над збільшенням трафіку завжди були і залишаються найбільш безпечними. Методів збільшення відвідуваності сайту існує безліч, і всі вони так чи інакше пов'язані з поліпшенням вашого сайту і сьогодні я розповім вам про 5 простих прийомах, які однозначно поліпшать пошукову видимість вашого сайту в дуже короткій перспективі.

РМЯ на сторінки категорій

Раніше я вже писав про ефективність РМЯ (посилання). Ви вже використовуєте рекламну мережу Яндекс? Якщо немає — терміново вмикайте і домагайтеся хорошого CTR. Бонус не змусить себе довго чекати. Сама суть РМЯ в тому, що людина, перебуваючи на іншому сайті інтернет бачить ваш банер і якщо він йому цікавий — клацає. Причому, найчастіше такі банери будуть розміщені на тематично близьких сайтах і такий добровільний перехід користувача між сайтами близькою тематикою (за умови, що ваш сайт не згенерує відмова) розцінюється Яндексом приблизно так само, як раніше він розцінював посилання з якісного тематичного сайту.

Валідація HTML І CSS

Тема побита до болю, але навіть тут не все так просто. Найчастіше валідація не робить ніякого впливу на сео, але справа тут зовсім в іншому... А тепер — увага! Я вас запевняю, що переважна більшість власників сайту не тестували свій проект в різних браузерах і ревізіях одного і того ж браузера, яких, насправді, сотні. Та й навіщо — це практично нескінченний процес пошуку браузерів і детального перегляду кожної сторінки сайту. Так ось — самий головний лайфхак тут в тому, що якщо ваш сайт проходить валідацію — він майже точно буде відображатися більш-менш стерпно у всіх браузерах всіх версій, чого не можна сказати про сайт, який не валиден — тут все може бути як нормально, так і дуже, дуже погано, а звідси і безліч додаткових відмов і втрата конверсії.

Карта сайту HTML

Простий і дуже ефективний seo прийом — впровадження HTML карти сайту наскрізним блоком. Тобто посилання на таку карту повинна бути доступна з будь-якої сторінки сайту. Дуже важливо не перетворити її в лінкопомийку, за що можна отримати навіть санкції, тому вся карта повинна бути розбита на підрозділи, об'єднані пагінація. В ідеалі варто впровадити в карту рандомізацію відображення розділів і в такому разі — вона повністю прибирає 4-й рівень вкладеності, яка б у вашого сайту не була структура, а це дуже серйозна підмога в оптимізації сайту.

Висновок випадкової статті або випадкового товару наскрізним блоком

На додаток до минулого пунктом дуже корисним буває впровадження наскрізним блоком посилання на розділ з нещодавно доданими товарами на сайт, якщо у вас інтернет магазин — в такому разі — нові товари будуть практично миттєво потрапляти в індекс. Якщо ж у вас контентний сайт — слід додати в дизайн наскрізний блок з випадковою статті, або з останніми статтями — дані методики дозволять раз і назавжди вирішити проблеми з індексацією нових матеріалів/товарів.

Перевірте заголовок H1

Повна відсутність головного заголовка! Тобто заголовок ніби і є, але він зовсім не є заголовком H1 в коді сторінки! Ви не повірите, але ця проблема зустрічається не рідше, ніж у 10% сайтів, які приходять до мене. Відкрийте кілька різних сторінок вашого сайту, краще, щоб це були максимально різнотипні сторінки, наприклад, у випадку з інтернет магазином:

  • головна
  • сторінка категорії
  • сторінка товару
  • стаття

Далі перейдіть у вихідний код і забийте в пошук H1 — скільки результатів було знайдено? Повинно бути 2 — відкриваючий і закриваючий тег. Ви й справді можете мені не вірити, але проблема дублювання або відсутності тегів H1 дуже поширена, адже це справді дуже серйозна проблема.

Висновок

Дам вам найважливіший рада! Не думайте над ефективністю цих прийомів, а просто вбудуйте, адже, б'юся об заклад — нічого з описаного тут на вашому сайті не реалізовано. Просто додайте ці прості речі і вже через пару місяців ви побачите виразний зростання переходів з пошукових систем. Тільки необхідно впроваджувати все комплексом, а якщо ви ще послухаєте і ці поради... Яндекс і Гугл оцінять, повірте ;)